Spanilá jízda za titulem Přebornice MČR

Již tradičně se v polovině března hraje v Koutech nad Desnou Mistrovství ČR mládeže do 16 let. ŠK Líně měl i letos na turnaji své zastoupení, s napětím jsme očekávali, zda Adélka Janoušková potvrdí roli nasazené jedničky a získá některou z medailí. Adélka však od začátku turnaje nenechávala nikoho na pochybách, že by měla jiný cíl, než zlatou medaili. Prvních pět partií vyhrála, poté z pozice síly remizovala s druhou nasazenou Janou Sikorovou, tradiční rivalkou a dlouholetou kamarádkou. To však byla poslední ztráta, ve zbývajících třech kolech již nepovolila soupeřkám ani půlbodík a s luxusním náskokem 1,5 bodu pro sebe suverénně vybojovala premiérový titul Mistryně ČR v šachu dívek do 10 let. Podrobné výsledky najdete zde: http://chess-results.com/tnr335112.aspx a partie z turnaje zde: http://online.chess.cz/MCR_JaM_2018/. ŠK Líně si nemůže přát lepší reklamu, než takovýto skvělý úspěch. Věřme, že se Adélce bude dařit též na Mistrovství světa, které se uskuteční v listopadu ve španělském Santiagu de Compostela.