Dvě medaile z Mistrovství Čech mládeže do 10 let

Ve dnech 15.-19. 11. 2017 se v Harrachově uskutečnilo Mistrovství Čech mládeže do 10 let. ŠK Líně měl hned dvě želízka v ohni a obě se přetavila v cenné kovy. Eliška Janoušková se v nejmladší kategorii dívek do 8 let umístila na skvělém 2. místě v konkurenci 11 soupeřek. Ještě úspěšnější byla její starší sestra Adélka, která suverénně ovládla kategorii dívek do 10 let a navázala tak na výborné výkony z nedávného Mistrovství Čech mládeže do 16 let, kde si vyzkoušela starší kategorii D12. O Adélčině dominanci svědčí fakt, že proháněla i kluky, v celkovém pořadí obsadila v konkurenci 64 hráček a hráčů vynikající 6. místo a v průběhu celého turnaje se držela na předních šachovnicích. Obě dívky se mistrovství zúčastnily díky finanční podpoře Plzeňského kraje, za níž tímto děkujeme. Neztratili se ani další krajští reprezentanti, hned za Eliškou skončila na 3. místě v kategorii D8 Denisa Marešová (ŠK 64 Plzeň). Další medailový úspěch zaznamenal v kategorii H8 Jan Váňa (ŠK Tachov) a v první dvacítce skončili další 3 hráči z oddílů ŠSPK. Ve starší kategorii se mezi 20 nejlepších vešli ještě 16. Tadeáš Velkoborský (ŠK Sokol Klatovy) a 18. Leonard Mastný (SK Petřín Plzeň). Několik fotek z akce naleznete v galerii, podrobné výsledky pak zde: http://chess-results.com/tnr312705.aspx.